Wszyscy wiemy, że sport to swego rodzaju gwarancja zdrowia i siły przez wiele lat. Dążąc do osiągnięcia pożądanych rezultatów, nie wystarczy jednak tylko ciężko trenować, pilnować zdrowej i zbilansowanej diety czy też chodzić wcześnie spać. Tutaj często, zwłaszcza gdy już na dobre wsiąknęliśmy w określoną aktywność fizyczną niezbędne, jest jeszcze jedno dodatkowe wsparcie.

Mowa jest tutaj o odżywkach i suplementach dla sportowców. W sklepach stacjonarnych i tych internetowych można bez trudu przebierać w szerokiej gamie tych produktów. Warto jednak mieć świadomość tego, że jednym z bardziej wziętych tego rodzaju suplementów jest monohydrat kreatyny. Z jej pomocą można znacznie poprawić swoje osiągi siłowe, wytrzymałościowe i do tego jeszcze podnieść masę własnego ciała. Stosując ten suplement nie musimy w sumie bać się jakichkolwiek przeciwwskazań, a same pozytywne rezultaty stosowania preparatu są potwierdzone licznymi badaniami.

Skutkiem tego nie jest więc dziwne, że kreatyna to ważny suplement dla sportowców wyczynowych, ale i tych trenujących rekreacyjnie. Bardzo rzadko może ona przyczynić się odwodnienia, wzrostu podatności na nadwyrężenia mięśni czy też wpływać na problemy żołądkowe. Biorąc ją jednak po konsultacji z lekarzem i w zalecanych na opakowaniu dawkach przyniesie nam więcej korzyści aniżeli strat.