Ogromny dylemat potrafią mieć klienci, którzy rozpoczynają poszukiwania najlepszych suplementów diety mogących w pozytywny sposób wpłynąć na ich zdrowie lub osiągane wyniki podczas uprawiania rozmaitych sportów. Ma to związek z faktem, iż wybór produktów w obrębie poszczególnych sklepów internetowych jest ponadprzeciętnie szeroki.

Równie często zdarza się, iż klienci nie mają pojęcia, co zrobić, aby smak suplementu sprostał ich oczekiwaniom. Bywa, że podejmują decyzję, aby wsypać do ust rekomendowaną dawkę suplementu, a następnie popić ją niezbędną ilością wody, dzięki czemu praktycznie nie czują jego smaku. Dużym atutem takiego smaku pozostaje również fakt, iż nie trzeba poświęcać czasu na przygotowanie shake’a i sprzątanie. Nierzadko klienci rezygnują z konkretnego suplementu, ponieważ jego walory smakowe nie stoją na satysfakcjonująco wysokim poziomie.

Sporym problemem potrafi być również dobór odpowiedniego dawkowania, ponieważ producent na opakowaniu umieszcza zalecane dawkowanie, które niekoniecznie może odpowiadać potrzebom konkretnej osoby. Dobrym rozwiązaniem może być rozpoczęcie dawkowania od minimalnej ilości, która może być później sukcesywnie zwiększana do momentu odnotowania oczekiwanych efektów.