Przygoda z siłownią wcale nie musi rozpoczynać się od zakupu niezbędnych suplementów diety. Zdecydowanie ważniejsze jest to, aby sugerować się przygotowanym przez profesjonalistę planem treningowym, a jednocześnie stosować się do opracowanej diety. Należy podkreślić, iż suplementy mają stanowić jej uzupełnienie, a nie główny element, ponieważ nic nie zastąpi zdrowych posiłków.

Do cieszących się największą popularnością suplementów zaliczają się przede wszystkim odżywki białkowe i węglowodanowe, kreatyny, aminokwasy, spalacze tłuszczu oraz preparaty przedtreningowe, których głównym zadaniem jest pobudzenie.

Suplementy, po które bez wahania mogą sięgnąć wszyscy to witaminy i minerały, których koszt nie jest przesadnie wysoki. Czasami w celu ich zakupu nie trzeba odwiedzać sklepu z odżywkami, ponieważ niezbędny asortyment potrafi posiadać praktycznie każda apteka. Warto zauważyć, że niektóre sklepy internetowe są w stanie zaproponować profesjonalną pomoc w zakresie rozpisania suplementacji.