Właściwie każda osoba, która rozpoczyna przygodę z siłownią zaczyna rozglądać się za suplementami diety. Docelowo mają one pomóc w zrzuceniu zbędnych kilogramów bądź zdobyciu masy mięśniowej. W rzeczywistości kluczową rolę odgrywa zdrowa dieta oraz ułożony adekwatnie do realnych możliwości plan treningowy. Często klienci istotnie przeceniają wpływ suplementów.

Minimalny miesięczny koszt suplementacji rozpoczyna się od kilkudziesięciu złotych, a wówczas w rachubę mogą wchodzić witaminy i minerały, a także odżywki białkowe oraz kreatyna. Witaminy są pomocne w celu zagwarantowania prawidłowego funkcjonowania organizmu, choć zdecydowanie bardziej łakomy kąsek z perspektywy klientów stanowią odżywki białkowe i kreatyna.

Cena, jeśli chodzi o białko WPC rozpoczyna się od 40-50 złotych za niespełna kilogramowe opakowanie, natomiast istotnie tańsza jest kreatyna, którą da się kupić już za 20-30 zł za 500 g. Istotne znaczenie ma to, aby zachować właściwe dawkowanie suplementów, dzięki czemu ich stosowanie przyniesie oczekiwane rezultaty.