Wielu osobom wydaje się, że rozpoczęciem przygody z siłownią wiąże się z koniecznością zadbania o zakup odpowiednich suplementów diety oraz witamin. W rzeczywistości początkujący bywalcy siłowni mogą zastanowić się nad tym, aby we współpracy z fachowcem opracować dietę, która zostanie uzupełniona przede wszystkim o witaminy. Suplementy nie są gwarancją efektów.

Praktycznie każdy producent suplementów rekomenduje zupełnie inne dawkowanie, które jego zdaniem jest najbardziej optymalne. Suplementy diety dostępne są zarówno w proszku, kapsułkach, jak i tabletkach. Łatwo domyślić się, iż najwygodniejszą formę stanowią kapsułki, ponieważ w rzeczywistości to proszek, który potrzebuje niewiele czasu na rozpuszczenie w żołądku.

Warto zauważyć, że najbardziej opłacalnym pod względem finansowym rozwiązaniem będzie zakup suplementów w proszku. Kapsułki i tabletki są adekwatnie droższe, choć czasami różnice nie są ogromne. Ponadto najlepszym miejscem do realizowania tego rodzaju zakupów są sklepy online.